خلاصه خبر :  

عمل لیزیک یا LASIK برای رفع عیوب انکساری چشم تجویز می‌شود. به کمک این روش درمانی، فرد دیگر نیازی به لنز یا عینک ندارد. این خدمات از نیازهای اساسی افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی است اما متاسفانه تحت پوشش بیمه پایه قرار نمی‌گیرد. بنابراین بهترین راه‌حل برای پرداخت هزینه عمل‌های چشم تهیه بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی لیزیک چشم در مراکز درمانی طرف قرارداد برخی شرکت‌ها، تا حدودی این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.


تاریخ : 05/03/1402      ساعت: 00:59
منبع خبر: مدیر سایت                
متن خبر


عمل لیزیک یا LASIK برای رفع عیوب انکساری چشم تجویز می‌شود. به کمک این روش درمانی، فرد دیگر نیازی به لنز یا عینک ندارد. این خدمات از نیازهای اساسی افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی است اما متاسفانه تحت پوشش بیمه پایه قرار نمی‌گیرد. بنابراین بهترین راه‌حل برای پرداخت هزینه عمل‌های چشم تهیه بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی لیزیک چشم در مراکز درمانی طرف قرارداد برخی شرکت‌ها، تا حدودی این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

گفتیم که لیزیک یا عمل حذف عینک یکی از خدمات پزشکی مهم برای بیمارهای چشمی است. در حال حاضر این عمل به ‌عنوان محبوب‌ترین جراحی چشم شناخته می‌شود. عیوبی مانند: نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را می‌توان با انجام آن رفع کرد. بیمه تکمیلی لیزیک تحت عنوان پوشش رفع عیوب انکساری دو چشم در بیمه مکمل درمان به فروش می‌رسد. معمولا این پوشش بنا به توافق طرف‌های قرارداد، در بیمه تکمیلی گروهی، انفرادی و خانواده لحاظ می‌شود. اما ممکن است این عمل در بیمه‌ تکمیلی گروهی برخی شرکت ‌ها تحت پوشش قرار نگیرد. بنابراین قبل از اقدام برای عمل، حتما بیمه ‌نامه خود را بررسی کنید.

 

بیمه پایه و عمل لیزیک چشم

در بیمه ‌های پایه عمل لیزیک در دسته جراحی‌ های غیرضروری طبقه ‌بندی می‌شود. بنابراین تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. در این بیمه‌ ها فقط بخشی از هزینه ‌های ویزیت چشم پزشکی و داروهای مربوط به آن پرداخت می‌شود. البته بیمه ‌های پایه، داروهای بعد از عمل لیزیک چشم را هم پوشش نمی‌ دهند. خرید عینک در برخی بیمه ‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار می‌گیرد. اما در بعضی دیگر مانند بیمه سلامت این هزینه پرداخت نمی‌شود.

 

سقف پرداخت بیمه تکمیلی لیزیک چشم

هرچند تعرفه وزارت بهداشت در تعیین هزینه‌های عمل چشم موثر است. اما مبلغ این عمل در مراکز درمانی خصوصی و دولتی با ارقام متفاوتی اعلام می‌شود. اینکه در نهایت بیمار چقدر از این هزینه‌ها را بپردازد به فرانشیز و سقف پرداختی مورد توافق در بیمه‌نامه بستگی دارد. هر شرکت بیمه بر اساس سیاست‌هایی که دارد سقف پرداخت خاصی برای پوشش عمل‌های چشم تعیین می‌کند.

 

طریقه استفاده از بیمه تکمیلی لیزیک

برای استفاده از این پوشش بیمه تکمیلی، بنابه قرارداد شرکت بیمه می‌توانید به دو صورت اقدام کنید:

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد: در این صورت شما به معرفی‌نامه نیاز دارید. برای گرفتن معرفی‌نامه می‌توانید به سایت شرکت بیمه خود مراجعه کنید. سپس به بخش بیمه‌های مکمل درمان بروید و از شرایط و مدارک لازم برای گرفتن معرفی‌نامه اطلاع یابید.

مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد: برخی از مراکز درمانی خصوصی، طرف قرارداد شرکت بیمه شما نیستند. اما ممکن است ترجیح شما این باشد که از این مراکز خدمات پزشکی بگیرید. در چنین شرایطی بیمه‌شده باید شخصا هزینه‌های درمانی را بپردازد. سهم بیمه‌گر از هزینه عمل با ارائه مدارک درمانی لازم، بعد از تایید و انجام مراحل اداری به شخص پرداخت می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت بیمه خود لیست مدارک درمانی لازم برای جبران هزینه‌های عمل چشم را دریافت کنید.

 

انتخاب بهترین بیمه تکمیلی لیزیک چشم

در انتخاب شرکت بیمه برای بیمه تکمیلی لیزیک چشم به ۴ مورد زیر دقت ویژه داشته باشید:

سقف تعهدات شرکت بیمه در جراحی‌های چشم چقدر است؟

آیا شرکت بیمه هزینه‌های درمان را به سرعت پرداخت می‌کند؟

شرکت بیمه چه سخت‌گیری‌هایی برای جبران خسارت درمان دارد؟

آیا شرکت بیمه با بهترین مراکز درمانی در زمینه چشم قرارداد دارد؟

 

عمل بلفارو پلاستی و بیمه

 

آیا بیمه هزینه های عمل بلفاروپلاستی را پرداخت می کند؟

معمولا پرداخت هزینه های انجام عمل های زیبایی و هزینه عمل بلفاروپلاستی را بیمه تقبل نمی‌کند اما اگر افتادگی پلک شدید داشته باشید به طوری که در روند بینایی شما اختلال ایجاد شده باشد و برای درمان و بهبود وضعیت بینایی خود بخواهید این کار را انجام دهید، احتمالا مقدار ناچیزی از هزینه ها زیر پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. البته قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی، هزینه عمل جراحی پلک برآورد شده و سپس از شما آزمایشات و تست هایی گرفته خواهد شد تا از نوع بیماری و اینکه آیا عمل شما جنبه ی درمانی داشته نیز آگاه شوند.


كليه حقوق اين اثر متعلق بهhttps://drGolestaneh-clinic.comميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.